Výroba šperkov

Fascinuje ma ženskosť s miliónmi jej prejavov v osobnom štýle.

50€/os.

Rezervuj workshop

Sasha Si

Volám sa Sasha a žijem v Banskej Štiavnici. Navrhujem a vyrábam jedinečné šperky. Baví ma dopĺňať ich vlastnými strihmi olečenia v kvalitnom prevedení a originálnymi doplnkami.

2 hod
2-15 osôb
Na chalupách v Nebi
Aj pre verejnosť v centre BŠ
Materiál a podrobný návod v cene
Odnášate si hotový autorský šperk

Pred viac ako 10 rokmi som objavila umenie korálkovania a začala skúmať rôzne techniky a možnosti dizajnu. Väčšina mojich kúskov existuje v jedinom exemplári. Používam japonské a české sklenené korálky, prírodné polodrahokamy, kovové nite, oceľ, textil a kožu. Skúmam históriu, techniky a materiály, ktoré používam na tvorbu súčasných elegantných, ale aj extravagantných kúskov.

sasha-25

ČO VÁM ODOVZDÁME

Budeme pracovať s pestrou škálou materiálov, z ktorých si môžete navrhnúť a následne aj vyrobiť váš vlastný autorský šperk.

 

V prvej fáze vám vysvetlím hlavné zásady navrhovania šperkov, urobíme si jednoduchú vizualizáciu. Následne si vyberáte z pestrej ponuky materiálov. Váš osobný šperk môže obsahovať prvky z ocele, skla, perál. Pracujeme výlučne s materiálmi overenej kvality.

 

Následne sa zoznámite s technikou modelovania šperku. Krok za krokom vás prevediem celým procesom finalizácie.

Konečným výsledkom bude váš vlastný, originálny pár náušníc alebo prvok, ktorý si zvolíte s časovou náročnosťou do cca 2 hodín.

 

sasha-11

VYBERTE SI TÉMU WORKSHOPU

 

I. Náušnice-vetvičky

Postup je veľmi jednoduchý, všetko čaro je v dizajne a materiáloch, vypletajú sa z extra jemných drôtikov. Štylizácia prírodných prvkov je jedným zo základných postupov v umení a dizajne. Každý účastník/účastníčka si vytvorí šperk v súlade s jeho/jej osobnosťou a estetickým cítením. Niekto zvolí strohú symetriu, niekto nepravidelné, živelné tvary.

ws2 (4)

II. ŠITÝ ŠPERK

Základom je technika “peyote”, využíva drobné sklenené korálky. Jej možnosti sú veľmi široké, tj každý výrobok bude prispôsobený vám na mieru. Krok po kroku vám ukážem, ako môžete vytvoriť akýkoľvek tvar – náhrdelník, náramok, prsteň, náušnice.

 

Naučíte sa sami “budovať” vaše vlastné tvary.

 

 

 

ws3 (2)

III. ELEGANTNÝ SWAROVSKI PRVOK

Technika osadenia Swarovského kryštálika do “rámčeka” z drobných sklenených korálikov – viď foto. Aj touto technikou sa dajú vyrobiť rôzne druhy šperku – náušnice, prívesok alebo náramok.

 

Okrem týchto 3 projekov máte možnosť vyskúšať aj nasledovné techniky:

  • výšivka korálkami
  • tamburová výšivka
  • zlatá výšivka
  • háčkovanie
  • ketlovanie.

Vybratú tému napíšte, prosím, do poznámky vašej rezervácie.

ws2

Počas troch rokov, čo som sa venovala šperkárskym workshopom, nikto neodišiel s prázdnymi rukami, každý si odniesol vlastný osobitý kúsok.

 

Workshop je otvorený aj pre mužov, predstavte si to prekvapenie vašej partnerky, keď jej venujete vlastnoručne vyrobený šperk! (true story 😀 ). Pre tých, čo nehovoria po slovensky, workshop je možný aj v angličtine.

 

V prípade, že pre vnímanie detailov používate okuliare, určite si ich prineste so sebou, aby vás to nelimitovalo pri práci. 

Galéria

Alternatívy