Makramé veniec

Umenie viazania rôznorodých geometrických vzorov z prírodných nití bez využitia háčikov alebo ihiel.

35€/os.

Rezervuj workshop

Dominika Slámková

Zbožňujem čas strávený precíznym pletením, kedy pre mňa neexistuje okolitý svet a pod rukami mi vzniká krásno.

3 hod
2-15 osôb
Na chalupách v Nebi
Aj pre verejnosť v centre BŠ
Materiál a podrobný návod v cene
Odnášate si hotový makramé veniec

Pri znovuobjavovaní mojej kreatívnej duše, ktorú som v puberte kamsi odložila, som sa dostala k makramé. Zbožňujem ten proces, kedy mi pod rukami vzniká niečo pekné, čo pohladí dušu pri každom pohľade. Túto techniku som si zamilovala hneď pri prvom vytvorenom páre náušníc. Od začiatku mojej cesty som už zauzlila tisíce uzlov a použila kilometre bavlnených šnúr na rozmanitú škálu makramé projektov a stále objavujem jeho nové formy. Makramé je raz také, nemá limity.

makrame-27

ČO VÁM ODOVZDÁME

Odovzdám vám kúsok seba a naučím vás základné uzly makramé techniky. Pomocou týchto uzlov dokážete upliesť širokú škálu dekorácií. Vysvetlím vám rozdiely v materiáloch vhodných na pletenie makramé dekorácií a zorientujem vás aj v príslušenstve, ktoré k pleteniu potrebujete.

 

Na kurze si VYROBÍTE malý MAKRAMÉ VENIEC s priemerom 27 cm vo farbe podľa vášho výberu. Materiál na pletenie dostanete odo mňa, na vás bude len výber farby venca. Nerozhodní môžu kombinovať aj viac farieb, o to bude výsledok veselší. Vencom si môžete doma ozdobiť dvere, stôl či stenu. Pri pletení vás budem krok za krokom sprevádzať, aby bol váš hotový venček čo najkrajší. Pripravte sa na intenzívnu sústredenosť, pri ktorej si však oddýchnete a načerpáte energiu. Budete pliesť vlastným tempom. Ak by ste to nestihli, môžete pokračovať doma, odovzdám vám všetky informácie k tomu.

makrame-26

Z kurzu si odnesiete dobrú energiu a hotovú makramé dekoráciu. Kurz bude prebiehať individuálnym prístupom ku každému z vás. Spolu vytvoríme krásne interiérové dielko, ktorým si môžete spríjemniť váš súkromný alebo pracovný priestor.

 

Ak by ste váš veniec nestihli dokončiť na kurze, obdržíte podrobný návod, pomocou ktorého makramé ľahko dokončíte doma.

Galéria

Alternatívy