Prírodné farbenie hodvábu rastlinami

Vytvorte si svoj vlastný módny doplnok s prírodných materiálov.

25€/os.

Rezervuj workshop

Janka Havrila

Prírodné maľovanie je moja vášeň už veľa rokov. Začalo to strednou školou, kde som pracovala z prírodnými pigmentami pri maľbe ikony, nástenných malieb ale aj iných skíc. Najviac ma fascinuje rôznorodosť povrchov, farieb a vôní, ktoré sa dajú pri tejto práci vykúzliť. Je to magické tvorenie s chémiou prírody. Baví ma sa v tom stále zdokonaľovať a vzdelávať. Je pre mňa radosťou toto všetko s vami zdielať.

2 hodiny
5-10 osôb
Pre dospelých
Aj pre deti
Na chalupách v Nebi
Aj pre verejnosť v centre BŠ
Vhodné aj pre firmy – teambuilding
Materiál zabezpečený

DSCF6976

Ak milujete tvoriť okolo seba krásu, tak Vás s radosťou pozývam na tento kvetnato voňavý workshop maľovania hodvábnych šatiek. Takéto šatky môžete nosiť či už okolo krku alebo prepletené vo vlasoch. Vytvoríte si naozaj krásne prírodou sfarbené kúsky do vašeho šatníka.

DSCF6956

    Technika ktorou Vás prevediem je naozaj jednoduchá a bez žiadných problémov ju budete vedieť zopakovať aj doma. Na výrobu budeme potrebovať šatku a prírodniny. Bylinky, korene, plody, kvety ktoré už v kvetinárstve odkvitajú, ale aj napríklad také semiačka slnečnice alebo listy brečtanu.

     A keďže príroda má svoju energiu a každá rastlina nám prináša poznanie do života, tak aj esencia tejto šatky nás vie na určitej úrovni podporiť alebo nám pomôcť. Prečo? Pretože je v nej obsiahnutá nielen farba ale aj duša rastlinky, ktorou bola farbená.

     Pri samotnom farbení ide o prácu s rastlinným ale aj minerálnym svetom. Pracujeme s nimi skrze naše zmysly, čuch, hmat, zrak ale aj chuť. V kole roka tak vieme vytvoriť rôzne odtiene šatiek podľa toho čo práve kvitne alebo sa plodí.

Galéria