Abstraktná maľba atramentom technikou “blowing”

Fascinuje ma energia farieb a obrovské spektrum možností, ako s nimi pracovať.

39€/os.

Rezervuj workshop

Judit Ondrejčinová

Všetky formy výtvarného umenia sú mi nesmierne blízke. Som jedna z tých kreatívnych duší, ktorá hľadá estetiku, krásu a harmóniu vo všetkom na čo pozrie. To bol dôvod prečo som vyštudovala dizajn a pedagogiku výtvarného umenia na vysokej škole. Prečo som začala maľovať technikou rozfukovania farieb? Táto abstraktná maľba má pre mňa meditatívny charakter, pri ktorom zabúdam na svoje myšlienky a starosti, a ponáram sa do krásy a nepredvídateľného plynutia farieb. Uvedomila som si, že tak ako spôsobuje toto maľovanie radosť mne, môže tešiť tento proces aj ostatných. Preto som sa rozhodla podeliť sa s vami o svoje skúsenosti s abstraktnou maľbou, arteterapiou a jej liečivým účinkom.

trvanie 2 hodiny
1- 6 osôb
vhodné pre deti od 10 rokov
predošlé skúsenosti nie sú potrebné
všetok materiál, pomôcky budete mať k dispozícii
vhodné ako párové maľovanie, pre teambuiding , posedenie pri vínku či narodeninovú oslavu

Pozývam vás k nám do Štiavnickej obývačky aby ste spolu so mnou zažívali pocit radosti a šťastia z maľby nespútanými žiarivými farbami.

20220720_190142

Čo vám odovzdáme

 

      Workshop Abstraktná maľba technikou blowing, je určený pre všetkých, ktorí hľadajú uvoľnenie od každodenného zhonu a znovu objavenie svojej kreativity a detskej hravosti. Z vlastnej skúsenosti viem, že predchádzajúce skúsenosti s maľbou či výtvarnými technikami nás môžu neskôr v tvorbe brzdiť, kvôli nadobudnutým presvedčeniam o sebe a svojich schopnostiach. Je teda prínosom ak si myslíte, že maľovať neviete, táto technika vás totiž presvedčí o opaku.

     Maľba účastníkovi umožňuje prepojenie sa so svojim vnútorným bytím a napomáha plynutiu v radosti a hravosti. Nepredvídateľný tok farieb nás núti odovzdať sa tvorivej činnosti, a viac nepremýšľať. Proces maľby teda napomáha celkovému uvoľneniu tela a mysle a viditeľne zlepšuje náladu a kreativitu. Dôležitý je samotný fakt, že táto výtvarná technika patrí medzi najpoužívanejšie v arteterapii.

     Prevediem vás základom teórie o farbách a ich použití v umení a v každodennom živote. Spolu sa naučíme ako si farby vybrať a ako ich navzájom kombinovať tak aby vytvárali oku lahodiacu kompozíciu.

     Povieme si čím je abstraktná maľba tak zvláštna a ako pôsobí na našu psychiku. Aj o tom prečo je využívaná pri rôznych terapiách. 

IMG20230903122619 – kópia

     Praktická časť bude spočívať v práci s teplovzdušnou pištoľou, a liehom do ktorého budeme farby aplikovať, a necháme proces tvorenia maľby na náhodu. Hra s prúdom vzduchu nám pomôže vytvárať na podklade krásne obrazce podobné hodvábnej šatke vlajúcej vo vetre. Jemné línie zasychajúcej farby vytvárajú neopakovateľné priestorové textúry.

     Techniku a farby si budete môcť preskúšať a osvojiť na menšom formáte. Keď budete pripravení, na väčšom formáte, ktorý si zvolíte, už budete slobodne tvoriť a užívať si proces kolorizácie. Hotovú maľbu si môžete dotvoriť aj minerálnymi kameňmi či kresbou.

     Formátov na tvorenie budete mať hneď niekoľko. Pre tých zdráhavejších je k dispozícii formát A4, ktorý je už v cene workshopu.

     Pre tých odvážnejších je formát A3 a A2, ktorý svojou plochou ponúka dostatok priestoru pre rôzne kombinovanie farieb a techník rozfukovania. Tieto väčšie formáty sú za príplatok na mieste 10€/A3 a 20€/A2.

     Domov si odnášate svoje vlastné umelecké dielo a pocit hrdosti na krásu, ktorú ste vytvorili. Vašim hotovým zarámovaným dielam sa rada poteším pri následnej komunikácii. Pomôcky a materiál budete mať k dispozícii, doneste si však oblečenie, ktorého vám nebude ľúto, keď sa zafarbí.

     Už teraz sa teším na naše spoločné tvorenie.

Galéria